Hlavní stránka » Články » Colsulting » Osobní konzultace pro rodiče

Osobní konzultace pro rodiče

Nabídka individuální konzultace týkající se různých aspektů výchovy dětí. Možnost v klidu a soukromí probrat složité i citlivé problémy a záležitosti související s výchovou Vašich dětí.

Na základě zkušeností a postřehů ze seminářů, přednášek i  webinářů pro rodiče se ukazuje, že rodiče, kromě univerzálně platných zákonitostí a principů ve výchově jejich dětí, žádají a potřebují i individuální konzultace.  Někdy hledají  i osobní poradu týkající se jejich vlastních dětí a konkrétních problémů. Jindy jde o potřebu si potvrdit své názory, postoje i konkrétní modely výchovy a vedení dětí.

Důvodů pro takovou ryze individuální konzultaci může být i více:

  • Někdy je  potřeba se utvrdit, nechat se tak trochu ujistit nezávislou osobou, že jejich model, způsob řešení , není špatný nebo zavádějící. Mnozí rodiče si  v dnešním, informacemi přesyceném světě jen potřebují ujasnit své postoje a hodnoty, protože bývají odlišné od proklamovaných a někdy i vnucovaných liberálních modelů.
  • Potřeba v soukromí projednat osobní problém, obtíže. Je logické, že takovéto věci správně nechtějí řešit a prezentovat veřejně. Jde konec konců jen a pouze o jejich záležitost.
  • Některé problémy jsou natolik specifické, že prostě nelze uplatnit obecné pravidlo nebo radu. Tak, jako každé dítě, tak i každá rodina je originální konstelací vztahů a podmínek. Proto i dané řešení bývá originální. Přesto, že se třeba opírá o univerzálně platné a fungující principy.
  • V neposlední řadě to bývá i časový problém. Jinak se věci řeší nebo probírají v klidu , doma, s dostatkem času a v pohodové  atmosféře a zcela jinak někde na semináři, na chodbě, kde jsme stále někým nebo něčím rušeni.
  • Důvodem může být i fakt, že na některé otázky je třeba se připravit, nachystat informace, data či materiály, které budou pomáhat lépe se v daném tématu orientovat.
  • V neposlední řadě může být důvodem i potřeba, ba nutnost konzultovat některé věci i s dalším odborníkem.

Konzultace vždy probíhá po předchozí osobní domluvě a upřesnění,  na kterém se domluví obě strany.