Hlavní stránka » Nabízíme » Lektorská činnost » Ředitelský trojboj aneb vylaďte si svoji školu

Ředitelský trojboj aneb vylaďte si svoji školu

Ukazuje se, že ti nejúspěšnější ředitelé nejenže mají svoji vlastní správnou koncepci a vizi, kterou současně i umí uvést do praxe, ale také ji neustále vylepšují a to i v dobách, kdy se jejich školám stále dobře daří. Sbírají informace, nápady a příklady úspěšné praxe, které neustále poměřují se svými záměry a případně, když jim novinky vyhovují, tak si je „ohnou“ a zapracují do své koncepce – neustále tak vylepšují, ale jen tím, co je pro ně opravdu užitečné a přínosné.

My jsme pro vás připravili skutečný výběr nápadů, zkušeností a praktických rad, které jsme posbírali na stovkách českých škol a zobecnili do několika oblastí pro větší přehlednost a tím i využitelnost pro druhé školy.

Obsah školení vychází z nejnovějších výzkumů i trendů v této oblasti, upravených pro školské prostředí.  Celkové zaměření je na praktičnost a okamžitou využitelnost v praxi. Začleňujeme i praktické dovednosti, které jsou pro váš úspěch nezbytné.

  • Výzkum, šetření a sběr dat, která budete potřebovat v další práci
  • Moderní marketing a školy – co je dnes jinak, co se vyplácí a co jsou jen pouhé mýty a přežitky
  • Konkrétní nástroje, řešení pro vaši praxi – ověřené a hlavně funkční
  • Nejčastější chyby, jejich analýza a poučení pro vaši školu
  • Rodiče a škola – optimální formy komunikace, spolupráce, specifika, ale i úskalí a nejčastější chyby – a jak jim účinně předcházet
  • Moderní leadership a úspěšné vedení týmů a lidí. Přes svoje týmy dosahujeme jednotlivých cílů, proto dobré vedení je základem pro úspěch. I v této oblasti odkryjeme některé zákonitosti, ale i chyby a případné mýty, které se ve školství neustále opakují.

Mimo jiné vás na školení seznámíme a představíme:

  • 3 hlavní oblasti, které vám mohou pomoci určit, jak na tom v těchto oblastech vedení jste a co s tím případně můžete udělat – na co se nejrychleji i správně zaměřit.
  • 5 klíčových aspektů, které je dobré mít v koncepci a rozvoji vaší školy ošetřeno a sladěno
  • 9 koncepčních věcí, které najdeme u všech úspěšných škol a proč by tam měly být

Rozsah je tři samostatné semináře, které lze realizovat ve třech dnech s určitým časovým odstupem – každý blok samostatně. Nebo jako intenzivní dvoudenní seminář například s výjezdem atp.