Hlavní stránka » Články » Moderní technologie » Výukové programy pro tablety pod OS android

Výukové programy pro tablety pod OS android

Konečně se na českém trhu objevily první skutečně výukové programy pro děti na operačním systému Android. Výrobcem je česká firma, která má za sebou dlouhou řadu velmi kvalitních výukových produktů pro školy i pro domácí použití. Nyní přivádí na trh své první produkty  pro Androidy.

Tento fakt jistě potěší řadu rodičů, kteří svým dětem koupili tablety s představou, že kromě zábavy jej budou využívat i pro výuku, opakování a upevňování učiva. Bohužel pod Androidy je toho skutečně výukového obsahu velmi málo. Ne každá hra, která se tváří a píše o sobě, že je výuková, také skutečně je. Naopak, často je podobnost spíše náhodná a hlavně tyto prográmky nesouhlasí a neodpovídají skutečnému učivu na školách.

O to důležitější a přínosnější jsou první dvě vlaštovky z dílny Multimedia Art.

Zlomky

IQ hry

Zlomky obsahují učivo matematiky prvního stupně, které bývá u dětí ne zrovna moc oblíbené a  tedy je někdy jeho zvládnutí pro děti  i náročné. Zde v tomto produktu se mohou interaktivní a hlavně velmi názornou formou seznámit děti s touto matematickou oblastí. V neposlední řadě najdou řadu příkladů na procvičení, kde současně vidí i správný výsledek. Program jim postupně ukáže, že i zlomky jsou hračka a zvládne je každý. Tablet jim potom zprostředkovává výukový obsah, který řídí intuitivně dotykem, snadno a rychle. Celá navigace a práce programu je tomuto plně uzpůsobena. Program je tedy velmi kvalitní nejen po technické, ale hlavně po didaktické stránce.

iqhry_600

IQ hry není produkt přímo související s výukou, můžeme jej zahrnout spíše mezi výukové hry, ale jde o velmi kvalitní a po didaktické stránce dobře zpracovaný program. Jeho cílem je rozvoj rozumového a logického myšlení dítěte. Rozvíjí jeho potenciál nenásilnou, hravou a příjemnou formou. Proto je vhodný pro děti předškolní i mladšího školního věku do cca deseti let. Mimo logického a analytického myšlení rozvíjí i schopnost koncentrace.  Schopnost soustředit se  je právě v tomto období klíčová dovednost, jež zásadně ovlivňuje další oblasti. Současně má skutečně velký vliv na rozvoj kreativity i celkové  úspěšnosti dítěte, kde  současné děti mají často v této oblasti nemalé problémy.

iqhry_600

Recenze programu ZLOMKY

 

Recenze programu IQ HRY

 

Mgr.Miloslav Hubatka